Maja Choszcz

asystentka prawna

 

Studentką V roku prawa na Uczelni Łazarskiego.

 

W kancelarii wspiera 

prawników w codziennej pracy.

Prowadzi własną stronę internetową, gdzie realizuje swoje dziennikarskie ambicje. Uwielbia książki o marketingu i psychologii biznesu oraz podróże.

 

Jeśli masz pytania napisz:

kancelaria@ar-adwokat.pl

 

 

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: jak się przygotować do rozwodu ?

 

Na pewno, każdy przypadek, każda rodzina i małżonkowie funkcjonują inaczej. Słysząc pytanie – jak mam się do tego przygotować – najpierw proszę, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcę się rozwieść i czy chcę osiągnąć jakiś cel i jaki? Może brzmi to dosyć pejoratywnie lecz jest prawdziwe. Cele mogą być różne (np. chcę się szybko rozwieść, muszę walczyć o dzieci, małżonek musi zacząć łożyć na rodzinę, chcę rozwodu z wyłącznej winy małżonka) i tak na prawdę każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie i ustalić swoje cele a następnie obrać właściwy tor działania.

Jedyną wskazówką, jaką mogę udzielić bez znajomości konkretnego przypadku to - chcąc osiągnąć swój cel, musisz mieć konkretne dowody. Jeśli ich nie masz, postępowanie będzie dla Ciebie trudniejsze, bowiem ciężko wykazać coś, co nie jest niczym potwierdzone a nie muszę chyba przedstawiać, że trudno jest czegoś dowieść mając jedynie „słowo przeciwko słowu”.

Co zatem może być dowodem w sprawie ? – dokumenty (opinie, korespondencje, zaświadczenia, faktury, dokumenty urzędowe, fotografie itp.), zeznania świadków, Twoje przesłuchanie.

Wszystko również zależy od nastawienia drugiej Strony – być może uda Wam się, mimo wszystko, dojść do porozumienia i oszczędzić czas i emocje swoje i swoich najbliższych. Rozwód w Polsce musi być orzeczony przez Sąd, natomiast wiele kwestii możecie uzgodnić między sobą. Jeśli ciężko jest Was rozmawiać w cztery oczy, możecie udać się na mediacje. Możecie zorganizować takie mediacje również u swoich pełnomocników.

Jeśli natomiast we dwoje jesteście nastawieni bojowo (i wcale nie twierdzę, że to coś negatywnego – każdy przypadek jest inny) musisz być gotowy na najróżniejsze zagrania Strony przeciwnej – i takie które przewidujesz, jak o takie o których w głowie Ci się nie mieści.

Dlatego też przed rozpoczęciem takiego procesu warto (o ile to możliwe) na chłodno przeanalizować plusy i minusy wszystkich rozwiązań i wybrać najbardziej optymalne i definiujące obrane przez Ciebie cele.

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

 KANCELARIA ADWOKACKA

_________________

 

adw. Adrianna Randak

Adrianna Randak

adwokat

 

Na co dzień zajmuje się sprawami rodzinnymi i opiekuńczymi oraz ze względu na zdobyte do tej pory doświadczenie również sprawami szeroko pojętego prawa cywilnego oraz gospodarczego. Jej pasją jest zgłębianie wiedzy na temat prawa
i możliwość jej wykorzystania
w zderzeniu
z rzeczywistymi problemami swoich Klientów. 

 

Jeśli masz pytania napisz:

kancelaria@ar-adwokat.pl

 

22 września 2021
Rozwód – jak się przygotować?

  KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT Adrianna Randak

 

 

Copyright 2019 © Adwokat Adrianna Randak